Zaznacz stronę
Laser jesienią – na co się zdecydować?

Laser jesienią – na co się zdecydować?

Zabiegi medycyny estetycznej, w których wykorzystuje się laser, mają mnóstwo zalet, ale też jedną wadę – dość poważnie podrażniają skórę, przez co wymaga ona szczególnej ochrony przez okres rekonwalescencji. Nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, które mogą dodatkowo ja uszkadzać, powodując ból. To właśnie z tego powodu warto decydować się na poddawanie się procedurom z użyciem lasera jesienią, kiedy temperatura jest niższa, a my chronimy się przed chłodem nosząc dłuższe ubrania.

Depilacja laserowa

Laser ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, a jednym z najpopularniejszych zabiegów wykorzystujących jego właściwości i możliwości jest depilacja. Aby móc cieszyć się gładką skórą nóg, pach, ramion czy okolic bikini latem, trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o poddaniu się laseroterapii.

Nierzadko dla uzyskania zadowalających efektów trzeba wykonać od kilku do nawet kilkunastu zabiegów – jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna m.in. od grubości i gęstości włosów. Najlepiej zatem rozpocząć przygotowania do kolejnego lata jesienią, kiedy można w sposób bezpieczny, nie narażając skóry na podrażnienia słoneczne, usunąć z niej niechciane owłosienie.

zabiegi pielegnacja laguel depilacja laserowa 300x216 Laser jesienią   na co się zdecydować?

Usuwanie zmarszczek

Po lecie skóra wymaga zazwyczaj głębokiej regeneracji. Słońce, słona morska woda i wiatr robią swoje, przyczyniając się do jej przesuszenia. Gdy cera jest w niezbyt dobrej kondycji, od razu znacznie bardziej widoczne staja się również oznaki starzenia, czyli przede wszystkim zmarszczki i przebarwienia. Dzięki zabiegom laserowym można je szybko zniwelować. Nowoczesne technologie i coraz bardziej zaawansowane urządzenia służące do wykonywania tego rodzaju procedur medycznych powodują, że efekty są widoczne od razu.

W dodatku utrzymują się przez długi czas. Skóra staje się bardziej jędrna, doskonale nawilżona, odmłodzona i bardziej promienna. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg właśnie jesienią? Ponieważ wtedy łatwiej jest się do niego właściwie przygotować (warunkiem koniecznym jest unikanie opalania). Również rekonwalescencja przebiega szybciej i łagodniej, ponieważ nie jest się narażonym na intensywne promieniowanie słoneczne.

Zamykanie naczynek

Popękane naczynka krwionośne, czyli tzw. „pajączki” to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Pojawiają się często w miejscach, które podczas cieplejszych dni są eksponowane, czyli np. na łydkach, udach czy pod kolanami. Laserowe zamykanie naczynek odbywa się szybko i niemal bezboleśnie. Jednak – szczególnie w przypadku bardzo rozległych zmian – nierzadko jeden zabieg nie wystarczy, by na stałe pozbyć się problemu. Jest to jeden z powodów, dla których warto wykonywać ten zabieg wtedy, gdy nie jest ani zbyt ciepło. Ani przesadnie słonecznie.

Peeling węglowy

Jednym z ciekawszych zabiegów, wykorzystujących laser, jest peeling węglowy. Poleca się go szczególnie osobom, które chcą dokładnie oczyścić cerę, zwęzić pory, ujednolicić koloryt skóry i pozbyć się niewielkich przebarwień. Jest więc zabiegiem idealnym po lecie. Polega on na naświetlaniu wiązką laserową twarzy, na której rozprowadzona jest koloidalna zawiesina węgla.

zabiegi pielegnacja laguel peeling weglowy 300x216 Laser jesienią   na co się zdecydować?
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Zachodzi wtedy zjawisko rozbijania cząsteczek węgla, znajdujących się w zagłębieniach, nierównościach i porach skóry. W skutek tego następuje bardzo dokładne oczyszczenie jej powierzchni.

Jak dbać o siebie po wykonaniu depilacji laserowej? Podpowiadamy

Jak dbać o siebie po wykonaniu depilacji laserowej? Podpowiadamy

Gdy chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia, to żaden zabieg nie jest w stanie zapewnić lepszych i trwalszych efektów, niż depilacja laserowa. Rosnące zainteresowanie tą metodą da się zaobserwować wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Choć sama depilacja laserowa jest stosunkowo mało bolesna, to skóra po takim zabiegu wymaga bardzo szczególnej pielęgnacji.

Stosowanie się do zaleceń kosmetologa w tym względzie sprawi, że ten organ szybciej się zregeneruje, a my będziemy mogli cieszyć się spektakularnymi efektami i niebywałą gładkością.

Kwalifikacja do depilacji laserowej

Do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej istnieje wiele przeciwwskazań, dlatego podczas konsultacji z kosmetologiem trzeba odpowiadać bardzo szczerze na wszystkie jego pytania dotyczące przebytych chorób, zażywanych leków czy różnego rodzaju dolegliwości. Trzeba również wiedzieć, że nie można poddać się depilacji laserowej „z marszu”.

zabiegi laguel depilacja laserowa1 300x216 Jak dbać o siebie po wykonaniu depilacji laserowej? Podpowiadamy

Do tego zabiegu należy przygotowywać się, co najmniej kilka tygodni i w tym czasie zaniechać wykonywania depilacji mechanicznej, opalania się i – o ile to oczywiście możliwe – przyjmowania niektórych leków i preparatów ziołowych.

Po depilacji koniecznie chroń skórę przed słońcem

Skóra po depilacji laserowej jest bardzo podrażniona, a zaczerwienienie i bolesność mogą utrzymywać się przez dłuższy czas. Ostatnia rzeczą, jakiej potrzebuje, jest ekspozycja na słońce. Nie bez powodu najbardziej rekomenduje się wykonywanie zabiegu w miesiącach jesiennych i zimowych, gdy słońca jest niewiele, a dni są krótkie.

Co więcej, w tym czasie dodatkową ochronę przed słońcem stanowią warstwy ubrania, więc nietrudno jest zachować zalecane środki ostrożności. Jeśli depilacja była wykonywana na twarzy, nie można zapomnieć o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie

Przesuszenie to jeden z najczęściej pojawiających się objawów po przeprowadzeniu depilacji laserowej. Aby dać skórze szanse na szybszą regenerację, należy ja obficie i systematycznie nawilżać. Z pewnością kosmetolog przeprowadzający depilację zarekomenduje konkretne preparaty, ale z powodzeniem można korzystać także ze swoich ulubionych balsamów czy maseł do ciała.

zabiegi laguel depilacja laserowa3 300x216 Jak dbać o siebie po wykonaniu depilacji laserowej? PodpowiadamyZapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Warto korzystać z kosmetyków zawierających D-panthenol, który pomaga skutecznie łagodzić podrażnienia i przyspiesza procesy regeneracyjne. Tym, czego należy w kosmetykach do nawilżania unikać, to substancje drażniące, takie jak alkohol czy sztuczne barwniki bądź aromaty. Im bardziej naturalnie, tym lepiej.

Po depilacji laserowej zadbaj o siebie od środka

Nie będzie to specjalnie odkrywcze, kiedy powiemy, że to, co jemy i pijemy, ma wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry. W okresie rekonwalescencji po przebyciu zabiegu depilacji laserowej jest to jednak szczególnie ważne. Trzeba pamiętać o regularnym piciu wody – 1,5 litra to absolutne minimum, ale najlepiej przyjmować jeszcze więcej płynów.

zabiegi laguel depilacja laserowa2 300x216 Jak dbać o siebie po wykonaniu depilacji laserowej? Podpowiadamy

Ostre i smażone na głębokim tłuszczu potrawy nie są czymś, co może się nam przysłużyć, więc warto choćby na jakiś czas się z nimi pożegnać.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej La Guèl w Warszawie, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową i piękną cerą.

Depilacja laserowa – kompendium wiedzy

Depilacja laserowa – kompendium wiedzy

Depilacja laserowa to bezpieczny zabieg pozwalający na całkowite bądź niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Jak przebiega depilacja laserowa i w jaki sposób należy przygotować się do takiego zabiegu? O tym przeczytasz w naszym tekście.

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Zarówno skórę, jak i włosy trzeba do zabiegu depilacji laserowej odpowiednio przygotować.

  • Na miesiąc przed zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z opalania, a także ze stosowania samoopalaczy, ponieważ w opalonej skórze jest bardzo dużo melaniny, która przyciąga światło lasera. To może sprawić, że depilacja będzie mniej efektywna, ponieważ melaninę ze skóry pochłonie światło lasera przeznaczone dla melaniny z włosów.
  • Na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaniechać depilacji, tj. usuwania włosów wraz z cebulką. Włosy można golić jednorazową maszynką.
  • Na 3 tygodnie przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków fotouczulających i ziół o takim działaniu. Należą do nich m.in. dziurawiec czy nagietek.
  • Na tydzień przed zabiegiem trzeba zaprzestać stosowania kremów do depilacji, a także balsamów, kremów czy maści z witaminą A, C, retinolem i kwasami owocowymi.
  • Na kilka dni przed depilacją laserową trzeba również zrezygnować z wykonywania peelingu, ponieważ złuszczenie martwego naskórka mogłoby przyczynić się do większego podrażnienia skóry po zabiegu.
  • W dniu zabiegu skórę należy dokładnie oczyścić. Nie mogą znajdować się na niej pozostałości po kremie, dezodorancie, makijażu czy perfumach.

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja. Przeprowadzany jest wywiad z pacjentem i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, oceniany jest typ i stan skóry oraz włosów, po czym dobiera się odpowiednie parametry wiązki lasera. U pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do zabiegu najpierw wykonuje się próbę laserową. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie, wówczas przystępuje się do przeprowadzenia właściwego zabiegu.

Sam zabieg polega na naświetlaniu wybranych partii skóry niewielką wiązką światła lasera, która pochłaniana jest przez melaninę zawartą w łodydze włosa. Uzyskane w ten sposób ciepło rozpraszane jest do sąsiadujących tkanek. W konsekwencji ciepło uszkadza mieszek włosowy i komórki biorące udział w procesie tworzenia nowego włosa. Zabieg, w zależności od wybranej partii ciała, może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut.

Depilacja laserowa a zalecenia pozabiegowe

Po przeprowadzonym zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęk, które najczęściej ustępują w ciągu 2-3 dni. To jednak nie zmienia faktu, że skóra po depilacji wymaga odpowiedniego i delikatnego traktowania. Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać:

  • gorących kąpieli;
  • stosowania preparatów złuszczających;
  • stosowania kosmetyków z zawartością alkoholu czy innych drażniących substancji, które mogłyby spotęgować podrażnienia;
  • korzystania z sauny czy basenu;
  • opalania i używania samoopalaczy.

Efekty depilacji laserowej

Trzeba podkreślić, że zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. Niektóre znajdują się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe natomiast są w fazie uśpienia. Ich mieszki mają zbyt mało melaniny, by mogły zareagować na laser. Kolejne zabiegi depilacji laserowej powtarza się w odstępach od 4 do 8 tygodni. Konkretny czas uzależniony jest właśnie od cyklu wzrostu włosa i tempa wypadania owłosienia. Zabiegi wykonuje się do czasu uzyskania spodziewanego efektu, co następuje po 4-6 sesjach.

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, zarówno karnacja, jak i kolor włosów mają ogromny wpływ na jego skuteczność. Laser oddziałuje na melaninę, dlatego najlepsze efekty zabieg ten przynosi osobom o jasnej karnacji i ciemnych włosach, ponieważ w tym wypadku laser doskonale oddziałuje na włosy bez szkody dla skóry. U osób z ciemną karnacją wiązka światła dociera również do melaniny w skórze, natomiast u osób z jasnymi włosami problemem jest niewielka ilość melaniny, co niekorzystnie wpływa na skuteczność depilacji. To jednak nie oznacza, że w dwóch ostatnich przypadkach depilacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Przynosi, jednak trzeba nieco dłużej na nie poczekać.

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia i uczynić swoją skórę gładką, miękką i jedwabistą – nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zdecyduj się na zabieg depilacji laserowej!

Depilacja laserowa – co sprawi, że osiągniemy zadowalający efekt?

Depilacja laserowa – co sprawi, że osiągniemy zadowalający efekt?

Depilacja laserowa to zabieg medycyny estetycznej cieszący się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, w końcu dzięki tej metodzie możemy całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Sprawdź, jakie efekty i w jakim czasie można osiągnąć dzięki depilacji laserowej.

Bezpieczna depilacja laserowa 

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania owłosienia, polegająca na uszkodzeniu mieszków włosowych oraz cebulek włosa znajdujących się w fazie wzrostu po to, by całkowicie powstrzymać proces ich odrastania. W Klinice Medycyny Estetycznej La Guel zabieg depilacji laserowej przeprowadzamy przy pomocy innowacyjnego urządzenia Chromatica® Platinum XL, będącym pierwszym na świecie światłowodowym laserem o wysokiej mocy. Urządzenie to wyposażone jest w specjalny system chłodzenia, dzięki któremu skóra chłodzona jest zarówno przed, w trakcie, jak i po emisji światła, dlatego zabieg wykonuje się szybko i co najważniejsze – bezboleśnie. Celem uzyskania jak najlepszych rezultatów, bezpośrednio przed wykonaniem depilacji, osoba przeprowadzająca zabieg ocenia grubość i kolor włosów w celu dobrania odpowiednich parametrów lasera. Warto dodać, że częstotliwość lasera ustawiana jest w ten sposób, by nie uszkadzać pozostałych tkanek, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Już kilka zabiegów wykonanych w określonych odstępach czasu wystarczy, by móc cieszyć się idealnie gładką, aksamitną skórą.

Depilacja laserowa – efekty

Wiele osób decydujących się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej zastanawia się, czy jego rezultaty będą widoczne od razu po przeprowadzeniu. Tuż po pierwszej sesji można zaobserwować niewielką różnicę. Wskazuje się, że efektem pierwszego zabiegu jest osłabienie, powolny wzrost, a przede wszystkim zmniejszenie ilości owłosienia o około 30%. Dopiero po wykonaniu całej serii zabiegów, których ilość uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta, możemy spodziewać się zadowalających efektów w postaci całkowitego usunięcia owłosienia. Laser niszczy brodawkę włosa, odpowiadającą za jego wzrost, dzięki czemu zabieg laserowego usuwania owłosienia przynosi tak dobre rezultaty. Warto w tym miejscu dodać, że najlepsze i najszybciej zauważalne rezultaty uzyskuje się u osób posiadających jasną skórę i ciemne włosy. Duży kontrast sprawia, że cała energia lasera kierowana jest na melaninę zawartą w włoskach, a nie na pigment skóry. To jednak nie oznacza, że u osób z jasnymi włoskami depilacja laserowa nie przynosi zadowalających rezultatów – przynosi, jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i nieco dłużej na nie poczekać. 

W przypadku depilacji laserowej trudno wskazać konkretną ilość zabiegów koniecznych do przeprowadzenia, by całkowicie zredukować owłosienie. Każdy pacjent inaczej reaguje na laser, każdy ma inny odcień skóry, kolor włosów czy grubość. Wszystkie te czynniki wpływają na ilość zabiegów w serii. W większości przypadków 4-6 sesji wystarczy, by móc cieszyć się zadowalającymi rezultatami depilacji w postaci całkowitego wyeliminowania zbędnych włosków. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami, w zależności od okolicy, powinny wynosić od 5 do 8 tygodni, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, a laser niszczy jedynie te, które znajdują się na powierzchni skóry.

Po wykonaniu serii zabiegów zaleca się przeprowadzanie zabiegu utrwalającego, najlepiej raz na rok. Zabieg ten ma na celu usunięcie pojedynczych włosków, które czasem mogą pojawić się na skórze.

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zapisz się na zabieg depilacji laserowej, by móc cieszyć się piękną, gładką skórą bez zbędnego owłosienia.

Zabiegi na jesień – przegląd

Zabiegi na jesień – przegląd

Jesienią nasza skóra potrzebuje odżywienia i należytego przygotowania do zimy. To również czas, kiedy możemy sobie pozwolić na wykonanie mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, których ze względu na promienie słonecznie, nie mogliśmy wykonać latem. Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać jesienią?

Depilacja laserowa

Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej jest zbyt opalona skóra, dlatego nie należy wykonywać jej latem. Po depilacji nie można też wystawiać obszaru poddanego zabiegowi na działanie promieni słonecznych. Jesienią, kiedy nasza skóra zregeneruje się po lecie, a opalenizna nie jest już tak intensywna, zmniejsza się ryzyko poparzeń mogących powstać w wyniku działania lasera. Dlatego jesień to najlepsza pora na depilację laserową.

Ponadto do całkowitego usunięcia owłosienia wymagane jest przeprowadzanie serii zabiegów. Zwykle konieczne jest wykonanie 3-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. To kolejny argument przemawiający za tym, by depilację laserową rozpocząć jesienią. Dzięki temu zdążymy pozbyć się zbędnego owłosienia tuż przed kolejnym sezonem wakacyjnym.

Mikrodermabrazja wodna HydraFacial

HydraFacial to nowoczesny zabieg oczyszczająco-odmładzający idealny dla osób chcących w szybki, bezpieczny i bezinwazyjny sposób poprawić wygląd swojej skóry. To metoda będąca połączeniem klasycznej mikrodermabrazji, peelingu chemicznego i próżni stymulującej mikrokrążenie skóry i poprawiającej jej koloryt. Technologie te wzajemnie się uzupełniają i dają widoczne efekty, w postaci poprawy kondycji i odmłodzenia skóry, już po pierwszym zabiegu. Sam zabieg polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry i usunięciu zrogowaciałego naskórka, a następnie wprowadzeniu w głąb skóry szeregu substancji aktywnych o działaniu oczyszczającym, nawilżającym i przeciwzapalnym, takich jak kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas hialuronowy czy przeciwutleniacze. 

Dlaczego jesień to dobry czas na wykonanie mikrodermabrazji wodnej? Choć jest to zabieg bezpieczny i dość łagodny, trzeba pamiętać, że po złuszczaniu skóra może być podrażniona i bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dlatego w przypadku zabiegu HydraFacial także należy unikać promieniowania słonecznego.

Laserowe zamykanie naczynek

Światło lasera powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych na skutek kontrolowanego oparzenia, dlatego zabieg przy jego użyciu wykonuje się celem likwidacji rozszerzonych naczynek, czyli tzw. pajączków. Energia emitowana przez światło lasera jest pochłaniana przez zawartą w krwi hemoglobinę, w efekcie czego dochodzi do niszczenia od wewnątrz ścian naczyń krwionośnych. Po pewnym czasie naczynia regenerują się albo samoistnie są usuwane z organizmu. Po zabiegu z wykorzystaniem lasera skóra jest delikatna i wrażliwa, i należy ją chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym, które mogłoby przyczynić się do powstania rozległych przebarwień. Dlatego jesień to najlepszy czas na zabieg zamykania naczynek.

Zabiegi na cellulit

Zwykle wiele z nas przed wakacjami odchudza się i dba o swoje ciało, by nienagannie prezentować się w letnich sukienkach czy na plaży w bikini. Jednak nieprzestrzeganie zasad zdrowej diety na wakacyjnym wyjeździe oraz spożywanie ulubionych potraw w nadmiarze może skutkować przybraniem na wadze i pojawieniem się cellulitu. Skórka pomarańczowa często jest również bardziej widoczna w okresie jesiennym. Dlaczego tak się dzieje? Niestety niskie temperatury, niewielka ilość promieni słonecznych oraz krótkie, pochmurne i deszczowe dni nie sprzyjają aktywności fizycznej i zbilansowanym posiłkom. Wręcz przeciwnie – uwielbiamy spędzać czas w domu na kanapie, umilając sobie jesienne dni słodkimi, nie zawsze zdrowymi przekąskami, co może niekorzystnie wpłynąć na naszą sylwetkę i spowodować pojawienie się cellulitu. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej doskonale rozprawiające się z pomarańczową skórką, które z powodzeniem możesz wykonywać jesienią. W szczególności polecamy mezoterapię, endermologię, Lipo-Laser Pro oraz Thermolifting RF.

Nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zapisz się na jeden z proponowanych przez nas zabiegów, by zregenerować skórę po lecie i odpowiednio przygotować ją na zimowe warunki atmosferyczne.

Depilacja laserowa – jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

Depilacja laserowa – jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy zabieg trwałego wyeliminowania lub zmniejszenia wzrostu włosów na określonych obszarach skóry, do którego należy odpowiednio się przygotować. Takie podejście pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych oraz przyczyni się do zwiększenia jego efektywności.

Sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań

W niektórych wypadkach zabieg, jakim jest depilacja laserowa wiązką światłowodową, może wywoływać działania niepożądane, dlatego przed skorzystaniem z tej metody zabiegowej należy upewnić się, czy nie występują okoliczności będące przeciwwskazaniem do jej wykonania. Wśród nich wymienia się głównie:

  • choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo;
  • choroby nowotworowe;
  • opryszczkę;
  • zmiany skórne o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym;
  • okres ciąży i laktacji.

Jeśli myślisz o wykonaniu depilacji laserowej, ale masz wątpliwości, co do stanu zdrowia lub kondycji swojej skóry, warto przed jej przeprowadzeniem skonsultować się z lekarzem.

Umów się na konsultację przed zabiegiem depilacji laserowej

Jednym z ważnych elementów przygotowań do depilacji laserowej, ale też innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest konsultacja ze specjalistą, podczas której przeprowadzany jest wywiad. Na jego podstawie można stwierdzić, czy u danego pacjenta w ogóle można przeprowadzić zabieg, jakim jest depilacja laserowa nóg, pach, rąk czy innej części ciała. W trakcie takiej wizyty dokonuje się również oceny stanu skóry i rodzaju włosów oraz dobiera się parametry wiązki lasera.

Przed zabiegiem depilacji laserowej unikaj opalania

Na dwa tygodnie przed zabiegiem warto zrezygnować z opalania oraz używania samoopalaczy. Dlaczego? Wykonanie zabiegu na mocno opalonej skórze wiąże się z ryzykiem powstania trudno gojących się poparzeń. Dlatego przed zabiegiem warto zadbać o to, by miejsca, które chcemy poddać depilacji laserowej, chronić przed słońcem odzieżą lub stosując kremy z filtrem.

Golenie nóg przed depilacją laserową? Tylko maszynką!

Na cztery tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z depilacji depilatorem, woskiem czy pastą cukrową. Nie wyrywaj również włosków pęsetą. Wymienione sposoby mogą przyczynić się do zdeformowania cebulek włosowych, co z kolei może obniżyć skuteczność zabiegu. Jedyną metodą usuwania zbędnego owłosienia, która nie wpływa na efektywność depilacji laserowej jest golenie włosków maszynką jednorazową.

Zaprzestań stosowania ziół i leków fotouczulających przed zabiegiem

Na cztery tygodnie przed depilacją laserową należy odstawić zioła i preparaty światłouczulujące. Zrezygnuj z herbat ziołowych zawierających w swym składzie dziurawiec, skrzyp polny, rumianek czy nagietek. Po konsultacji z lekarzem zaleca się również odstawienie antybiotyków, sterydów, a także leków antydepresyjnych i psychotropowych. Tutaj zalecamy jednak ostrożność – zdanie lekarza powinno być decydujące. 

Depilacja laserowa – o czym jeszcze należy pamiętać przed zabiegiem?

Przed zabiegiem depilacji laserowej warto również zrezygnować z wykonywania peelingu, ponieważ złuszczanie zrogowaciałego naskórka może przyczynić się do większego podrażnienia skóry po zabiegu. Ponadto przed depilacją laserową należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry.

Bezpośrednio przed zabiegiem nie aplikuj na skórę kremów, balsamów czy antyperspirantów, ponieważ światło lasera daje lepsze efekty na czystej skórze. Jeśli jednak przed przyjściem na zabieg na Twojej skórze znajdują się kosmetyki, pamiętaj, by poinformować o tym osobę przeprowadzającą zabieg, która zadba o prawidłowe oczyszczenie skóry i odpowiednio przygotuje ją do zabiegu.

Zadbaj o należyte przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej, by uniknąć niepożądanych skutków ubocznych i móc cieszyć się piękną, gładką skórą bez zbędnego owłosienia.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping